Назва: | Україніка |
Створювач: | Наукова бібліотека Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича |
Стислий опис: | Україніка – документальний ресурс архівних, рукописних і друкованих джерел, створених в Україні або інших державах – про Україну, її історію, економіку, культуру тощо. Мета проекту – акумулювати у цифровому форматі твори усіма мовами, незалежно від місця видання, про український народ, територію України та про всі народи, які жили або живуть на цій території. Це дозволить надати користувачам цифрової колекції знання про Україну, її народ, його історію, традиції та культуру, розбудовану політичну націю, сформовану нею державу; матеріали про природне, географічне середовище, демографічний, економічний, соціальний, освітній, науковий потенціал України, здобутки української нації, її місце у світовому цивілізаційному розвитку. |
Дата створення: | 2022-05-16 |
Ідентифікатор: | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/collections/20 |
Права на депозитарій (фонд, колекцію): | Наукова бібліотека Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича |
Об'єктів: | 44 |
Дата оновлення: | 2022-05-25 |
Дата публікації: | 2022-05-25 |
Елі Добковський, колишній заступник генерального комісара Центрального єврейського комісаріату, стверджував у 1926 році, що вбивство Петлюри було справою більшовиків. Дане видання, у співпраці з Джо Ньюманом, аналіз передумов та процесу вбивства Петлюри Шварцбардом.
[1927?]
Автор: Dobkowski, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Автор: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Видання являється працею Іллі Борщака по перебігу Брест-Литовського миру
1929
Автор: Borschak, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
1952
Автор: Небелюк, Мирослав
Опубліковано: 2022-05-20
Книга являє собою упорядкований у хронологічній послідовності збірник матеріалів, опублікованих на сторінках таких газет, як «Час», «Буковина», «Молодий буковинець», «Чернівці», «Буковинське віче» і районна «Вижницькі обрії». Уміщені в збірнику відозви, виступи, репортажі про різні громадські акції, події 1991 р. — це своєрідні роздуми окремих авторів «на людях», але разом з тим вони виявилися й гласом тих самих людей, до яких були адресовані. Підтвердження тому — офіційна статистика їхнього голосування, дані якої також наводяться в книзі. На жаль, збірник не охоплює (та й не міг охопити) публікації районних і відомчих газет області, а також інших видань, на сторінках яких висловлювали свої позиції представники громадськості нашого краю.
1993
Автор: Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Опубліковано: 2022-08-23
1944
Опубліковано: 2023-04-11
Емілія Амвросіївна Стернюк (при народженні Крушельницька) (1875-1965) - українська фольклористка, співачка, диригентка львівського та тернопільського хорів «Боян».
Емілія Стернюкова у 1911 р. опублікувала дві розвідки — “Буковинські Гуцульські вишивки” та “Буковинські Подільські вишивки”. , у яких вміщені найбільш типові мотиви вишивок, характерні для орнаментації буковинського одягу. Проте авторкою зібрано і оприлюднено лише приклали взірців вишивки без жодних коментаріїв.
У 1922 р. вона очолила промисловий кооператив «Українське народне мистецтво», який містився у Львові, на площі Ринок, 39. Членкині кооперативу займалися вишиванням (рушники, сорочки, скатертини), килимарством, різьбою по дереву, писанкарством. Бізнес-леді Емілія Стернюк налагоджувала роботу кооперативу за швейцарським зразком, організувала домашнє виробництво – «сільські вишивальні». У 1926 р. «Українське народне мистецтво» почало видавати часопис «Нова Хата», про розвиток культури, української кооперації.
1911
Опубліковано: 2023-05-15
Збірник, що вийшов друком 1967 року в Нью-Йорку під егідою Української вільної академії наук, містить матеріали, присвячені добі Центральної Ради. Подано хроніку подій Української революції від лютого 1917 по березень 1918 року. Опубліковано тексти універсалів, законів Центральної Ради, наказів, постанов та інших офіційних документів, списки членів Центральної Ради та Малої Ради. Уклав видання український публіцист, політичний діяч, член Центральної Ради Яків Зозуля (1893–1984).
1967
Опубліковано: 2022-05-18
Леся Буковинка - псевдонім Сидонії Никорович Гнідий (1888 – 1957) – талановита письменниця, журналістка, активна громадсько-політична діячка.
Ідеалом Сидонії Никорович був Тарас Шевченко. Творчість великого поета сформувала в її свідомості програму побудови вільної Української держави із законами своєї “правди, і сили, і волі”, “з новим і праведним законом” свого ж таки Вашингтона. Тарас Шевченко, за її визначенням, став для всього українського народу “високим ідеалом українського державника, патріота, лицаря”. Ідеї націософської концепції Тараса Шевченка вказали Сидонії Никорович напрям можливого розв’язання українських національно-політичних проблем шляхом, як вона сподівалася, активної просвітянської роботи серед широких мас народу і піднесення на цій основі їх патріотичного духу, готовність боротися за побудову Української самостійної держави. Твори Сидонії Никорович позначені різними підписами: прізвищами її першого і другого чоловіків (Сидонія Гнідий, С. Г. Никорович, Сидонія Никорович), псевдонімами (Леся Буковинка і, ймовірно, Дністровий Щупак) та криптонімами (С. Г. Н., Лб).
1936
Автор: Леся Буковинка
Опубліковано: 2022-04-22
1886
Автор: Іловайський, Дмитро Іванович.
Опубліковано: 2022-08-08
"Кобзарь": народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича - це важливе літературне видання, яке занурює читачів у світ творчості та філософії великого українського поета Тараса Шевченка. Особливу цінність йому надають пояснення та примітки підготовлені др. Василем Сімовичем.
1921
Автор: Шевченко, Тарас Григорович
Катеринослав ; Кам'янець ; Ляйпціг : Заходами Євг. Вирового
Опубліковано: 2024-02-16
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Автор: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Автор: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Це серійне видання виходило у період з 1899–1929 у Львові, видавець – Етнографічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка, від 1909 – під назвою «Матеріали до української етнології», 1929 – «Матеріали до етнології і антропології». Мета видання – вивчення і дослідження давнього і теперішнього побуту, звичаїв, вірувань, знань і громадського укладу життя українського народу та зв’язок з іншими народами. Видання вміщує дослідження з традицій та побуту культури українців: господарської діяльності, будівництва, промислів і ремесел, вбрання, їжі, сімейного і громадського побуту, народного календаря, системи традиційних знань, самолікування, світогляду, вірувань, звичаїв і обрядів, народного мистецтва, фольклору; низка праць з історії і теорії народознавства, етногенезу, археології і антропології. Також видання містить програми і питальники для збирання відомостей про певні галузі традицій та культури, рекомендації для збирачів, інформації про нові праці, відкриття, знахідки в етнології, фольклористиці, археології, антропології, про виставки, міжнародні з’їзди, конгреси вчених та інші відомості. Видання «Матеріялів…» – визначна віха в історії української етнографії і фольклористики, зокрема музики, його публікації мають неперехідну першоджерельну вартість.
1899: Т. І - ІІ
Автор: Наукове товариство ім. Шевченка
Опубліковано: 2024-03-20
1959
Автор: Чернівецький державний університет
Опубліковано: 2022-08-05
Літературно-художній альманах, вийшов 1928 в Чернівцях заходами “ювілейного комітету”. Упорядкував Л. Когут. Містить художні твори та автобіографічні матеріали Ольги Кобилянської (оповідання “Пресвятая, Богородице, помилуй нас”, “Про себе саму”, “Подяка”), вірші, оповідання Уляни Кравченко (“Жадоба за красою”), О. Олеся (“Ользі Кобилянській”), О. Стефановича (“О. Кобилянській”), Ольги Дучимінської (“Співачка” та ін.), низку спогадів про письменницю Катрі Гриневичевої, О. Устиянович, С. Никорович, 3. Бурачинської, К. Бобикевич, В. Сімовича, Є. Кордуби, М. Шаповала та інших, що мають історико-літературне значення, науково-критичні статті та дослідження про її творчість С. Смаль-Стоцького, О. Грицая, покажчик творів Ольги Кобилянської за 1887-1927, укладений В. Дорошенком. Подана широка хроніка відзначення 40-річчя літературної праці О. Кобилянської в Україні та поза її межами, привітання письменниці від В. Стефаника, Б. Лепкого, О. Колесси, М. Скрипника, М. Грушевського, Христі Алчевської, Г. Косинки, від АН України, видавництв Харкова і Києва, діячів української культури в еміграції – Софії Русової, В. Кушніра та ін. Ряд привітань в умовах румунської цензури не могли бути надруковані повністю. Альманах розкривав всеукраїнське значення творчості О. Кобилянської, її важливу роль в історії української літератури.
[1928]
Автор: Когут Лев Васильович (упорядник)
Опубліковано: 2023-11-24
Представлений літературно-науковий збірник готувався до 40-річчя літературної діяльності Івана Франка і мав складатися із п’яти частин. Однак через війну та знищення друкарні він вийшов друком у 1916 році і присвячений світлій пам’яті Івана Франка (1856–1916). У виданні представлено дві готові на той час частини – літературну і наукову. Вміщено прозові і поетичні твори, спогади про Івана Франка, уривки літературних творів, етнографічні розвідки, наукові статті про історію та культуру, мову та літературу, а також про народ України.
1916
Автор: Наукове товариство імені Шевченка
Опубліковано: 2022-06-22
1925
Автор: Липинський, Вячеслав Казимирович
Опубліковано: 2022-05-20
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Автор: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Антрополог, етнограф, археолог, літературний критик Х. К. Вовк (1847-1918) у світі наукових досліджень розвінчував вигадки російських імперських учених, котрі вважали Україну всього лиш "югом России". Він переконливо доводить, що український народ усіма своїми особливостями відмінний від сусідніх і становить собою окрему, неповторну антропологічну та етнографічну цілість.
Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка: «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.
1828
Автор: Вовк, Федір Кіндратович.
Опубліковано: 2022-06-22
Відбитка зі збірника "Релігія в житті українського народу", виданого в "Записках НТШ", т. 181.
1966
Автор: Жуковський, Аркадій Іларіонович
Опубліковано: 2021-12-16
Автор розглядає Тараса Шевченка як народного поета та національного героя, аналізує його творчу спадщину.
1941
Автор: Василь Сімович
Опубліковано: 2024-02-01
1938
Автор: Андрієвський, Віктор Никанорович
Опубліковано: 2022-06-10
Елі Добковський, колишній заступник генерального комісара Центрального єврейського комісаріату, стверджував у 1926 році, що вбивство Петлюри було справою більшовиків. Дане видання, у співпраці з Джо Ньюманом, аналіз передумов та процесу вбивства Петлюри Шварцбардом.
[1927?]
Автор: Dobkowski, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Автор: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Видання являється працею Іллі Борщака по перебігу Брест-Литовського миру
1929
Автор: Borschak, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
1952
Автор: Небелюк, Мирослав
Опубліковано: 2022-05-20
Книга являє собою упорядкований у хронологічній послідовності збірник матеріалів, опублікованих на сторінках таких газет, як «Час», «Буковина», «Молодий буковинець», «Чернівці», «Буковинське віче» і районна «Вижницькі обрії». Уміщені в збірнику відозви, виступи, репортажі про різні громадські акції, події 1991 р. — це своєрідні роздуми окремих авторів «на людях», але разом з тим вони виявилися й гласом тих самих людей, до яких були адресовані. Підтвердження тому — офіційна статистика їхнього голосування, дані якої також наводяться в книзі. На жаль, збірник не охоплює (та й не міг охопити) публікації районних і відомчих газет області, а також інших видань, на сторінках яких висловлювали свої позиції представники громадськості нашого краю.
1993
Автор: Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Опубліковано: 2022-08-23
1944
Опубліковано: 2023-04-11
Емілія Амвросіївна Стернюк (при народженні Крушельницька) (1875-1965) - українська фольклористка, співачка, диригентка львівського та тернопільського хорів «Боян».
Емілія Стернюкова у 1911 р. опублікувала дві розвідки — “Буковинські Гуцульські вишивки” та “Буковинські Подільські вишивки”. , у яких вміщені найбільш типові мотиви вишивок, характерні для орнаментації буковинського одягу. Проте авторкою зібрано і оприлюднено лише приклали взірців вишивки без жодних коментаріїв.
У 1922 р. вона очолила промисловий кооператив «Українське народне мистецтво», який містився у Львові, на площі Ринок, 39. Членкині кооперативу займалися вишиванням (рушники, сорочки, скатертини), килимарством, різьбою по дереву, писанкарством. Бізнес-леді Емілія Стернюк налагоджувала роботу кооперативу за швейцарським зразком, організувала домашнє виробництво – «сільські вишивальні». У 1926 р. «Українське народне мистецтво» почало видавати часопис «Нова Хата», про розвиток культури, української кооперації.
1911
Опубліковано: 2023-05-15
Збірник, що вийшов друком 1967 року в Нью-Йорку під егідою Української вільної академії наук, містить матеріали, присвячені добі Центральної Ради. Подано хроніку подій Української революції від лютого 1917 по березень 1918 року. Опубліковано тексти універсалів, законів Центральної Ради, наказів, постанов та інших офіційних документів, списки членів Центральної Ради та Малої Ради. Уклав видання український публіцист, політичний діяч, член Центральної Ради Яків Зозуля (1893–1984).
1967
Опубліковано: 2022-05-18
Леся Буковинка - псевдонім Сидонії Никорович Гнідий (1888 – 1957) – талановита письменниця, журналістка, активна громадсько-політична діячка.
Ідеалом Сидонії Никорович був Тарас Шевченко. Творчість великого поета сформувала в її свідомості програму побудови вільної Української держави із законами своєї “правди, і сили, і волі”, “з новим і праведним законом” свого ж таки Вашингтона. Тарас Шевченко, за її визначенням, став для всього українського народу “високим ідеалом українського державника, патріота, лицаря”. Ідеї націософської концепції Тараса Шевченка вказали Сидонії Никорович напрям можливого розв’язання українських національно-політичних проблем шляхом, як вона сподівалася, активної просвітянської роботи серед широких мас народу і піднесення на цій основі їх патріотичного духу, готовність боротися за побудову Української самостійної держави. Твори Сидонії Никорович позначені різними підписами: прізвищами її першого і другого чоловіків (Сидонія Гнідий, С. Г. Никорович, Сидонія Никорович), псевдонімами (Леся Буковинка і, ймовірно, Дністровий Щупак) та криптонімами (С. Г. Н., Лб).
1936
Автор: Леся Буковинка
Опубліковано: 2022-04-22
1886
Автор: Іловайський, Дмитро Іванович.
Опубліковано: 2022-08-08
"Кобзарь": народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича - це важливе літературне видання, яке занурює читачів у світ творчості та філософії великого українського поета Тараса Шевченка. Особливу цінність йому надають пояснення та примітки підготовлені др. Василем Сімовичем.
1921
Автор: Шевченко, Тарас Григорович
Катеринослав ; Кам'янець ; Ляйпціг : Заходами Євг. Вирового
Опубліковано: 2024-02-16
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Автор: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Автор: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Це серійне видання виходило у період з 1899–1929 у Львові, видавець – Етнографічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка, від 1909 – під назвою «Матеріали до української етнології», 1929 – «Матеріали до етнології і антропології». Мета видання – вивчення і дослідження давнього і теперішнього побуту, звичаїв, вірувань, знань і громадського укладу життя українського народу та зв’язок з іншими народами. Видання вміщує дослідження з традицій та побуту культури українців: господарської діяльності, будівництва, промислів і ремесел, вбрання, їжі, сімейного і громадського побуту, народного календаря, системи традиційних знань, самолікування, світогляду, вірувань, звичаїв і обрядів, народного мистецтва, фольклору; низка праць з історії і теорії народознавства, етногенезу, археології і антропології. Також видання містить програми і питальники для збирання відомостей про певні галузі традицій та культури, рекомендації для збирачів, інформації про нові праці, відкриття, знахідки в етнології, фольклористиці, археології, антропології, про виставки, міжнародні з’їзди, конгреси вчених та інші відомості. Видання «Матеріялів…» – визначна віха в історії української етнографії і фольклористики, зокрема музики, його публікації мають неперехідну першоджерельну вартість.
1899: Т. І - ІІ
Автор: Наукове товариство ім. Шевченка
Опубліковано: 2024-03-20
1959
Автор: Чернівецький державний університет
Опубліковано: 2022-08-05
Літературно-художній альманах, вийшов 1928 в Чернівцях заходами “ювілейного комітету”. Упорядкував Л. Когут. Містить художні твори та автобіографічні матеріали Ольги Кобилянської (оповідання “Пресвятая, Богородице, помилуй нас”, “Про себе саму”, “Подяка”), вірші, оповідання Уляни Кравченко (“Жадоба за красою”), О. Олеся (“Ользі Кобилянській”), О. Стефановича (“О. Кобилянській”), Ольги Дучимінської (“Співачка” та ін.), низку спогадів про письменницю Катрі Гриневичевої, О. Устиянович, С. Никорович, 3. Бурачинської, К. Бобикевич, В. Сімовича, Є. Кордуби, М. Шаповала та інших, що мають історико-літературне значення, науково-критичні статті та дослідження про її творчість С. Смаль-Стоцького, О. Грицая, покажчик творів Ольги Кобилянської за 1887-1927, укладений В. Дорошенком. Подана широка хроніка відзначення 40-річчя літературної праці О. Кобилянської в Україні та поза її межами, привітання письменниці від В. Стефаника, Б. Лепкого, О. Колесси, М. Скрипника, М. Грушевського, Христі Алчевської, Г. Косинки, від АН України, видавництв Харкова і Києва, діячів української культури в еміграції – Софії Русової, В. Кушніра та ін. Ряд привітань в умовах румунської цензури не могли бути надруковані повністю. Альманах розкривав всеукраїнське значення творчості О. Кобилянської, її важливу роль в історії української літератури.
[1928]
Автор: Когут Лев Васильович (упорядник)
Опубліковано: 2023-11-24
Представлений літературно-науковий збірник готувався до 40-річчя літературної діяльності Івана Франка і мав складатися із п’яти частин. Однак через війну та знищення друкарні він вийшов друком у 1916 році і присвячений світлій пам’яті Івана Франка (1856–1916). У виданні представлено дві готові на той час частини – літературну і наукову. Вміщено прозові і поетичні твори, спогади про Івана Франка, уривки літературних творів, етнографічні розвідки, наукові статті про історію та культуру, мову та літературу, а також про народ України.
1916
Автор: Наукове товариство імені Шевченка
Опубліковано: 2022-06-22
1925
Автор: Липинський, Вячеслав Казимирович
Опубліковано: 2022-05-20
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Автор: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Антрополог, етнограф, археолог, літературний критик Х. К. Вовк (1847-1918) у світі наукових досліджень розвінчував вигадки російських імперських учених, котрі вважали Україну всього лиш "югом России". Він переконливо доводить, що український народ усіма своїми особливостями відмінний від сусідніх і становить собою окрему, неповторну антропологічну та етнографічну цілість.
Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка: «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.
1828
Автор: Вовк, Федір Кіндратович.
Опубліковано: 2022-06-22
Відбитка зі збірника "Релігія в житті українського народу", виданого в "Записках НТШ", т. 181.
1966
Автор: Жуковський, Аркадій Іларіонович
Опубліковано: 2021-12-16
Автор розглядає Тараса Шевченка як народного поета та національного героя, аналізує його творчу спадщину.
1941
Автор: Василь Сімович
Опубліковано: 2024-02-01
1938
Автор: Андрієвський, Віктор Никанорович
Опубліковано: 2022-06-10
Елі Добковський, колишній заступник генерального комісара Центрального єврейського комісаріату, стверджував у 1926 році, що вбивство Петлюри було справою більшовиків. Дане видання, у співпраці з Джо Ньюманом, аналіз передумов та процесу вбивства Петлюри Шварцбардом.
[1927?]
Автор: Dobkowski, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Автор: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Видання являється працею Іллі Борщака по перебігу Брест-Литовського миру
1929
Автор: Borschak, Elie
Опубліковано: 2022-04-22
1952
Автор: Небелюк, Мирослав
Опубліковано: 2022-05-20
Книга являє собою упорядкований у хронологічній послідовності збірник матеріалів, опублікованих на сторінках таких газет, як «Час», «Буковина», «Молодий буковинець», «Чернівці», «Буковинське віче» і районна «Вижницькі обрії». Уміщені в збірнику відозви, виступи, репортажі про різні громадські акції, події 1991 р. — це своєрідні роздуми окремих авторів «на людях», але разом з тим вони виявилися й гласом тих самих людей, до яких були адресовані. Підтвердження тому — офіційна статистика їхнього голосування, дані якої також наводяться в книзі. На жаль, збірник не охоплює (та й не міг охопити) публікації районних і відомчих газет області, а також інших видань, на сторінках яких висловлювали свої позиції представники громадськості нашого краю.
1993
Автор: Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Опубліковано: 2022-08-23
1944
Опубліковано: 2023-04-11
Емілія Амвросіївна Стернюк (при народженні Крушельницька) (1875-1965) - українська фольклористка, співачка, диригентка львівського та тернопільського хорів «Боян».
Емілія Стернюкова у 1911 р. опублікувала дві розвідки — “Буковинські Гуцульські вишивки” та “Буковинські Подільські вишивки”. , у яких вміщені найбільш типові мотиви вишивок, характерні для орнаментації буковинського одягу. Проте авторкою зібрано і оприлюднено лише приклали взірців вишивки без жодних коментаріїв.
У 1922 р. вона очолила промисловий кооператив «Українське народне мистецтво», який містився у Львові, на площі Ринок, 39. Членкині кооперативу займалися вишиванням (рушники, сорочки, скатертини), килимарством, різьбою по дереву, писанкарством. Бізнес-леді Емілія Стернюк налагоджувала роботу кооперативу за швейцарським зразком, організувала домашнє виробництво – «сільські вишивальні». У 1926 р. «Українське народне мистецтво» почало видавати часопис «Нова Хата», про розвиток культури, української кооперації.
1911
Опубліковано: 2023-05-15
Збірник, що вийшов друком 1967 року в Нью-Йорку під егідою Української вільної академії наук, містить матеріали, присвячені добі Центральної Ради. Подано хроніку подій Української революції від лютого 1917 по березень 1918 року. Опубліковано тексти універсалів, законів Центральної Ради, наказів, постанов та інших офіційних документів, списки членів Центральної Ради та Малої Ради. Уклав видання український публіцист, політичний діяч, член Центральної Ради Яків Зозуля (1893–1984).
1967
Опубліковано: 2022-05-18
Леся Буковинка - псевдонім Сидонії Никорович Гнідий (1888 – 1957) – талановита письменниця, журналістка, активна громадсько-політична діячка.
Ідеалом Сидонії Никорович був Тарас Шевченко. Творчість великого поета сформувала в її свідомості програму побудови вільної Української держави із законами своєї “правди, і сили, і волі”, “з новим і праведним законом” свого ж таки Вашингтона. Тарас Шевченко, за її визначенням, став для всього українського народу “високим ідеалом українського державника, патріота, лицаря”. Ідеї націософської концепції Тараса Шевченка вказали Сидонії Никорович напрям можливого розв’язання українських національно-політичних проблем шляхом, як вона сподівалася, активної просвітянської роботи серед широких мас народу і піднесення на цій основі їх патріотичного духу, готовність боротися за побудову Української самостійної держави. Твори Сидонії Никорович позначені різними підписами: прізвищами її першого і другого чоловіків (Сидонія Гнідий, С. Г. Никорович, Сидонія Никорович), псевдонімами (Леся Буковинка і, ймовірно, Дністровий Щупак) та криптонімами (С. Г. Н., Лб).
1936
Автор: Леся Буковинка
Опубліковано: 2022-04-22
1886
Автор: Іловайський, Дмитро Іванович.
Опубліковано: 2022-08-08
"Кобзарь": народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича - це важливе літературне видання, яке занурює читачів у світ творчості та філософії великого українського поета Тараса Шевченка. Особливу цінність йому надають пояснення та примітки підготовлені др. Василем Сімовичем.
1921
Автор: Шевченко, Тарас Григорович
Катеринослав ; Кам'янець ; Ляйпціг : Заходами Євг. Вирового
Опубліковано: 2024-02-16
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Автор: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Автор: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Це серійне видання виходило у період з 1899–1929 у Львові, видавець – Етнографічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка, від 1909 – під назвою «Матеріали до української етнології», 1929 – «Матеріали до етнології і антропології». Мета видання – вивчення і дослідження давнього і теперішнього побуту, звичаїв, вірувань, знань і громадського укладу життя українського народу та зв’язок з іншими народами. Видання вміщує дослідження з традицій та побуту культури українців: господарської діяльності, будівництва, промислів і ремесел, вбрання, їжі, сімейного і громадського побуту, народного календаря, системи традиційних знань, самолікування, світогляду, вірувань, звичаїв і обрядів, народного мистецтва, фольклору; низка праць з історії і теорії народознавства, етногенезу, археології і антропології. Також видання містить програми і питальники для збирання відомостей про певні галузі традицій та культури, рекомендації для збирачів, інформації про нові праці, відкриття, знахідки в етнології, фольклористиці, археології, антропології, про виставки, міжнародні з’їзди, конгреси вчених та інші відомості. Видання «Матеріялів…» – визначна віха в історії української етнографії і фольклористики, зокрема музики, його публікації мають неперехідну першоджерельну вартість.
1899: Т. І - ІІ
Автор: Наукове товариство ім. Шевченка
Опубліковано: 2024-03-20
1959
Автор: Чернівецький державний університет
Опубліковано: 2022-08-05
Літературно-художній альманах, вийшов 1928 в Чернівцях заходами “ювілейного комітету”. Упорядкував Л. Когут. Містить художні твори та автобіографічні матеріали Ольги Кобилянської (оповідання “Пресвятая, Богородице, помилуй нас”, “Про себе саму”, “Подяка”), вірші, оповідання Уляни Кравченко (“Жадоба за красою”), О. Олеся (“Ользі Кобилянській”), О. Стефановича (“О. Кобилянській”), Ольги Дучимінської (“Співачка” та ін.), низку спогадів про письменницю Катрі Гриневичевої, О. Устиянович, С. Никорович, 3. Бурачинської, К. Бобикевич, В. Сімовича, Є. Кордуби, М. Шаповала та інших, що мають історико-літературне значення, науково-критичні статті та дослідження про її творчість С. Смаль-Стоцького, О. Грицая, покажчик творів Ольги Кобилянської за 1887-1927, укладений В. Дорошенком. Подана широка хроніка відзначення 40-річчя літературної праці О. Кобилянської в Україні та поза її межами, привітання письменниці від В. Стефаника, Б. Лепкого, О. Колесси, М. Скрипника, М. Грушевського, Христі Алчевської, Г. Косинки, від АН України, видавництв Харкова і Києва, діячів української культури в еміграції – Софії Русової, В. Кушніра та ін. Ряд привітань в умовах румунської цензури не могли бути надруковані повністю. Альманах розкривав всеукраїнське значення творчості О. Кобилянської, її важливу роль в історії української літератури.
[1928]
Автор: Когут Лев Васильович (упорядник)
Опубліковано: 2023-11-24
Представлений літературно-науковий збірник готувався до 40-річчя літературної діяльності Івана Франка і мав складатися із п’яти частин. Однак через війну та знищення друкарні він вийшов друком у 1916 році і присвячений світлій пам’яті Івана Франка (1856–1916). У виданні представлено дві готові на той час частини – літературну і наукову. Вміщено прозові і поетичні твори, спогади про Івана Франка, уривки літературних творів, етнографічні розвідки, наукові статті про історію та культуру, мову та літературу, а також про народ України.
1916
Автор: Наукове товариство імені Шевченка
Опубліковано: 2022-06-22
1925
Автор: Липинський, Вячеслав Казимирович
Опубліковано: 2022-05-20
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Автор: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Антрополог, етнограф, археолог, літературний критик Х. К. Вовк (1847-1918) у світі наукових досліджень розвінчував вигадки російських імперських учених, котрі вважали Україну всього лиш "югом России". Він переконливо доводить, що український народ усіма своїми особливостями відмінний від сусідніх і становить собою окрему, неповторну антропологічну та етнографічну цілість.
Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка: «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.
1828
Автор: Вовк, Федір Кіндратович.
Опубліковано: 2022-06-22
Відбитка зі збірника "Релігія в житті українського народу", виданого в "Записках НТШ", т. 181.
1966
Автор: Жуковський, Аркадій Іларіонович
Опубліковано: 2021-12-16
Автор розглядає Тараса Шевченка як народного поета та національного героя, аналізує його творчу спадщину.
1941
Автор: Василь Сімович
Опубліковано: 2024-02-01
1938
Автор: Андрієвський, Віктор Никанорович
Опубліковано: 2022-06-10
Dobkowski, Elie
Affaire Petliura - Schwarzbard
Authors and responsible:
Dobkowski, Elie
Affaire Petliura - Schwarzbard
/ par Elie Dobkowski (Michel) ; avec une préf. de Joë Newmann. - Champigny : Union fédérative socialiste, [1927?]. - 62 p.
Authors and responsible:
Dobkowski, Elie
Amount: 12 мб
Елі Добковський, колишній заступник генерального комісара Центрального єврейського комісаріату, стверджував у 1926 році, що вбивство Петлюри було справою більшовиків. Дане видання, у співпраці з Джо Ньюманом, аналіз передумов та процесу вбивства Петлюри Шварцбардом.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/99 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/99 |
Дата онлайнової публікації | 2022-04-22 |
Panciuc, Elpidefor
Beiträge zur Biographie J. Fedkowicz`s mit einer Skizze seiner dichterischen Persönlichkeit
Czernowitz
Authors and responsible:
Panciuc, Elpidefor
Beiträge zur Biographie J. Fedkowicz`s mit einer Skizze seiner dichterischen Persönlichkeit
/ E. Panciuc. - Czernowitz : [s. n.], 1940. - 8 S. + 1 Bild.
Authors and responsible:
Panciuc, Elpidefor
Amount: 12 мб
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/164 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/164 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-28 |
Borschak, Elie
La paix ukrainienne de Brest-Litovsk
Paris
Authors and responsible:
Borschak, Elie
La paix ukrainienne de Brest-Litovsk
/ Élie Borschak. - Paris : Libr. Félix Alcan, 1929. - 79 p.
Authors and responsible:
Borschak, Elie
Amount: 12 мб
Видання являється працею Іллі Борщака по перебігу Брест-Литовського миру
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/101 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/101 |
Дата онлайнової публікації | 2022-04-22 |
Koroliv, V.
Simon Petlura, héros national ukrainien
Прага
Authors and responsible:
Koroliv, V.
Simon Petlura, héros national ukrainien
/ Dr. V. Koroliv ; trad. d'après le manuscript par Nath. Kowalewska. - Kieff ; Prague : Čas, 1919. - 27 p. : 1 portr.
Authors and responsible:
Koroliv, V.
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/97 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/97 |
Дата онлайнової публікації | 2022-04-22 |
Небелюк, Мирослав
Анна Ярославна - українська княжна на королівському престолі Франції в XI сторіччі
Paris
Authors and responsible:
Небелюк, Мирослав
Анна Ярославна - українська княжна на королівському престолі Франції в XI сторіччі
/ Мирослав Небелюк. - Paris ; Lyon : S.C.I.P., 1952. - 60 с.
Authors and responsible:
Небелюк, Мирослав
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/111 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/111 |
Дата онлайнової публікації | 2022-05-20 |
Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Буковина, рік 1991
Чернівці
Authors and responsible:
Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Буковина, рік 1991
/ Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка, Чернівецьке обласне об'єднання; [упоряд.: С. В. Далавурак, В. Т. Косяченко, О. С. Романець, І. О. Ткач]. - Чернівці : Прут, 1993. - 200 с.
Authors and responsible:
Всеукраїнське товариство "Просвіта" ім. Тараса Шевченка
Amount: 12 мб
Книга являє собою упорядкований у хронологічній послідовності збірник матеріалів, опублікованих на сторінках таких газет, як «Час», «Буковина», «Молодий буковинець», «Чернівці», «Буковинське віче» і районна «Вижницькі обрії». Уміщені в збірнику відозви, виступи, репортажі про різні громадські акції, події 1991 р. — це своєрідні роздуми окремих авторів «на людях», але разом з тим вони виявилися й гласом тих самих людей, до яких були адресовані. Підтвердження тому — офіційна статистика їхнього голосування, дані якої також наводяться в книзі. На жаль, збірник не охоплює (та й не міг охопити) публікації районних і відомчих газет області, а також інших видань, на сторінках яких висловлювали свої позиції представники громадськості нашого краю.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/128 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/128 |
Дата онлайнової публікації | 2022-08-18 |
Буковинський кобзар : альманах, присвячений 110 роковинам з дня народження великого українського поета Юрія Федьковича
Чернівці
Буковинський кобзар : альманах, присвячений 110 роковинам з дня народження великого українського поета Юрія Федьковича
[редкол.: І. С. Зеленюк, Й. Д. Лучицький, Л. М. Терещенко та ін.]. - Чернівці : Вид-во газ. "Рад. Буковина", 1944. - 104 с. : іл.
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/135 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/135 |
Дата онлайнової публікації | 2023-04-11 |
Буковиньскі гуцульські вишивки : [набір таблиць для вишивання]
Львів
Authors and responsible:
Стернюкова, Емілія
Жіноча громада на Буковині
Буковиньскі гуцульські вишивки : [набір таблиць для вишивання]
вид. Жіночої громади на Буковині ; упоряд. Емілія Стернюкова в Чернівцях. - Львів : Літ. А. Андрейчин, 1911. - 7 арк. табл. - (в папці).
Authors and responsible:
Стернюкова, Емілія
Жіноча громада на Буковині
Amount: 12 мб
Емілія Амвросіївна Стернюк (при народженні Крушельницька) (1875-1965) - українська фольклористка, співачка, диригентка львівського та тернопільського хорів «Боян».
Емілія Стернюкова у 1911 р. опублікувала дві розвідки — “Буковинські Гуцульські вишивки” та “Буковинські Подільські вишивки”. , у яких вміщені найбільш типові мотиви вишивок, характерні для орнаментації буковинського одягу. Проте авторкою зібрано і оприлюднено лише приклали взірців вишивки без жодних коментаріїв.
У 1922 р. вона очолила промисловий кооператив «Українське народне мистецтво», який містився у Львові, на площі Ринок, 39. Членкині кооперативу займалися вишиванням (рушники, сорочки, скатертини), килимарством, різьбою по дереву, писанкарством. Бізнес-леді Емілія Стернюк налагоджувала роботу кооперативу за швейцарським зразком, організувала домашнє виробництво – «сільські вишивальні». У 1926 р. «Українське народне мистецтво» почало видавати часопис «Нова Хата», про розвиток культури, української кооперації.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/136 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/136 |
Дата онлайнової публікації | 2023-05-15 |
Велика українська революція : (матеріали до історії відновлення укр. державности) : календар іст. подій за лют. 1917 р. - берез. 1918 р.
Нью-Йорк
Велика українська революція : (матеріали до історії відновлення укр. державности) : календар іст. подій за лют. 1917 р. - берез. 1918 р.
Укр. віл. акад. наук у США, Коміс. для устійнення фактів і дат укр. визвол. боротьби 1917-1920 рр. ; упоряд. Яків Зозуля ; ред. коміс.: Б. Мартос [та ін.]. - 2-ге вид. - Нью-Йорк : УВАН у США, 1967.
Amount: 12 мб
Збірник, що вийшов друком 1967 року в Нью-Йорку під егідою Української вільної академії наук, містить матеріали, присвячені добі Центральної Ради. Подано хроніку подій Української революції від лютого 1917 по березень 1918 року. Опубліковано тексти універсалів, законів Центральної Ради, наказів, постанов та інших офіційних документів, списки членів Центральної Ради та Малої Ради. Уклав видання український публіцист, політичний діяч, член Центральної Ради Яків Зозуля (1893–1984).
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/107 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/107 |
Дата онлайнової публікації | 2022-05-18 |
Леся Буковинка
Внутрішня українська політика
Cernauti
Authors and responsible:
Леся Буковинка
Внутрішня українська політика
/ Леся Буковинка. - Cernăuţi : Накладом "Жіночі Справи", 1936. - 24 с. : 1 портр.
Authors and responsible:
Леся Буковинка
Amount: 12 мб
Леся Буковинка - псевдонім Сидонії Никорович Гнідий (1888 – 1957) – талановита письменниця, журналістка, активна громадсько-політична діячка.
Ідеалом Сидонії Никорович був Тарас Шевченко. Творчість великого поета сформувала в її свідомості програму побудови вільної Української держави із законами своєї “правди, і сили, і волі”, “з новим і праведним законом” свого ж таки Вашингтона. Тарас Шевченко, за її визначенням, став для всього українського народу “високим ідеалом українського державника, патріота, лицаря”. Ідеї націософської концепції Тараса Шевченка вказали Сидонії Никорович напрям можливого розв’язання українських національно-політичних проблем шляхом, як вона сподівалася, активної просвітянської роботи серед широких мас народу і піднесення на цій основі їх патріотичного духу, готовність боротися за побудову Української самостійної держави. Твори Сидонії Никорович позначені різними підписами: прізвищами її першого і другого чоловіків (Сидонія Гнідий, С. Г. Никорович, Сидонія Никорович), псевдонімами (Леся Буковинка і, ймовірно, Дністровий Щупак) та криптонімами (С. Г. Н., Лб).
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/98 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/98 |
Дата онлайнової публікації | 2022-04-22 |
Іловайський, Дмитро Іванович.
Княжій періодъ Украины-Руси до смерти Володимира Мономаха. Т. 1
Тернопіль
Authors and responsible:
Іловайський, Дмитро Іванович.
Княжій періодъ Украины-Руси до смерти Володимира Мономаха. Т. 1
/ Д. Иловайского. - Въ Тернополи : Зъ друк. Іосифа Павловского, 1886. - 222 с. - (Руська історична бібліотека / під ред. Олександра Барвінського ; т. 3).
Authors and responsible:
Іловайський, Дмитро Іванович.
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/125 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/125 |
Дата онлайнової публікації | 2022-08-05 |
Шевченко, Тарас Григорович
Кобзарь: народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича
Катеринослав ; Кам'янець ; Ляйпціг : Заходами Євг. Вирового
Authors and responsible:
Шевченко, Тарас Григорович ; Василь Сімович (укладач)
Кобзарь: народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича
/ Тарас Шевченко. - заходами Євг. Вирового. - Катеринослав ; Кам'янець ; Ляйпціг : Заходами Євг. Вирового, 1921. - XXIX, 431 с.
Authors and responsible:
Шевченко, Тарас Григорович ; Василь Сімович (укладач)
Amount: 12 мб
"Кобзарь": народнє видання з поясненнями і примітками Д=ра Василя Сімовича - це важливе літературне видання, яке занурює читачів у світ творчості та філософії великого українського поета Тараса Шевченка. Особливу цінність йому надають пояснення та примітки підготовлені др. Василем Сімовичем.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/149 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/149 |
Дата онлайнової публікації | 2024-02-16 |
Куліш, Пантелеймон
Крашанка русинам и полякам на Великдень 1882 року
Львів
Authors and responsible:
Куліш, Пантелеймон
Крашанка русинам и полякам на Великдень 1882 року
/ П. А. Куліш. - У ві Львові : З друк. т-ва ім. Шевченка під зарядом К. Беднарського, 1882. - 40 с.
Authors and responsible:
Куліш, Пантелеймон
Amount: 12 мб
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/163 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/163 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-27 |
Крупницький, Борис Дмитрович
Мазепа в світлі психологічної методи
Авґсбурґ
Authors and responsible:
Крупницький, Борис Дмитрович
Мазепа в світлі психологічної методи
/ Б. Крупницький. - Аугсбург : УВАН, 1949. - 12 с. - (Серія "Українська історія. Мазепа та його доба" / Укр. вільна акад. наук ; зб. 1 ; Ч. 1).
1949 : Збірник І. - Ч. 1
Authors and responsible:
Крупницький, Борис Дмитрович
Amount: 12 мб
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/158 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/158 |
Дата онлайнової публікації | 2024-04-10 |
Наукове товариство ім. Шевченка
Материяли до українсько-руської етнольоґії
Львів
Authors and responsible:
Наукове товариство ім. Шевченка ; Шухевич, Володимир Осипович
Материяли до українсько-руської етнольоґії
/ Наук. т-во ім. Шевченка у Львові, Етнограф. коміс. ; за ред. Хв. Вовка. - Львів : З друк. Наук. Т-ва ім. Шевченка під зарядом К. Беднарського, 1899. - ХІХ, 228, ІІ, 22, 11 с. : іл., 13 л. іл.
Приплетено:
Матеріали до українсько-руської етнології. Т. 2, Гуцульщина, [Ч. 1] / написав Володимир Шухевич ; Наук. т-во ім. Шевченка у Львові, Етнограф. коміс. - Львів : З друк. Наук. Т-ва ім. Шевченка під зарядом К. Беднарського, 1899. - 146 с., іл.
1899 : Т. І - ІІ
Authors and responsible:
Наукове товариство ім. Шевченка ; Шухевич, Володимир Осипович
Amount: 12 мб
Це серійне видання виходило у період з 1899–1929 у Львові, видавець – Етнографічна комісія Наукового товариства ім. Шевченка, від 1909 – під назвою «Матеріали до української етнології», 1929 – «Матеріали до етнології і антропології». Мета видання – вивчення і дослідження давнього і теперішнього побуту, звичаїв, вірувань, знань і громадського укладу життя українського народу та зв’язок з іншими народами. Видання вміщує дослідження з традицій та побуту культури українців: господарської діяльності, будівництва, промислів і ремесел, вбрання, їжі, сімейного і громадського побуту, народного календаря, системи традиційних знань, самолікування, світогляду, вірувань, звичаїв і обрядів, народного мистецтва, фольклору; низка праць з історії і теорії народознавства, етногенезу, археології і антропології. Також видання містить програми і питальники для збирання відомостей про певні галузі традицій та культури, рекомендації для збирачів, інформації про нові праці, відкриття, знахідки в етнології, фольклористиці, археології, антропології, про виставки, міжнародні з’їзди, конгреси вчених та інші відомості. Видання «Матеріялів…» – визначна віха в історії української етнографії і фольклористики, зокрема музики, його публікації мають неперехідну першоджерельну вартість.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/154 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/154 |
Дата онлайнової публікації | 2024-03-20 |
Чернівецький державний університет
Наукові записки Чернівецького державного університету. Т. 38. Серія філологічних наук. Вип. 9. Юрій Федькович : Статті та матеріали
Чернівці
Authors and responsible:
Чернівецький державний університет
Наукові записки Чернівецького державного університету. Т. 38. Серія філологічних наук. Вип. 9. Юрій Федькович : Статті та матеріали
/ М-во вищої освіти УРСР ; [редкол.: В. М. Лесин (відп. ред.) та ін.]. - Чернівці : ЧДУ, 1959. - 249 с.
Authors and responsible:
Чернівецький державний університет
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/126 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/126 |
Дата онлайнової публікації | 2022-08-05 |
Когут Лев Васильович (упорядник)
Ольга Кобилянська. Альманах у памятку її сороклітньої письменницької діяльності (1887-1927)
Чернівці
Authors and responsible:
Когут Лев Васильович (упорядник)
Ольга Кобилянська. Альманах у памятку її сороклітньої письменницької діяльності (1887-1927)
/ Зладив Др.Лев Когут. - Чернівці : Накладом ювілейного комітету в Чернівцях, [1928]. - 311, [3] c. : іл.
Authors and responsible:
Когут Лев Васильович (упорядник)
Amount: 12 мб
Літературно-художній альманах, вийшов 1928 в Чернівцях заходами “ювілейного комітету”. Упорядкував Л. Когут. Містить художні твори та автобіографічні матеріали Ольги Кобилянської (оповідання “Пресвятая, Богородице, помилуй нас”, “Про себе саму”, “Подяка”), вірші, оповідання Уляни Кравченко (“Жадоба за красою”), О. Олеся (“Ользі Кобилянській”), О. Стефановича (“О. Кобилянській”), Ольги Дучимінської (“Співачка” та ін.), низку спогадів про письменницю Катрі Гриневичевої, О. Устиянович, С. Никорович, 3. Бурачинської, К. Бобикевич, В. Сімовича, Є. Кордуби, М. Шаповала та інших, що мають історико-літературне значення, науково-критичні статті та дослідження про її творчість С. Смаль-Стоцького, О. Грицая, покажчик творів Ольги Кобилянської за 1887-1927, укладений В. Дорошенком. Подана широка хроніка відзначення 40-річчя літературної праці О. Кобилянської в Україні та поза її межами, привітання письменниці від В. Стефаника, Б. Лепкого, О. Колесси, М. Скрипника, М. Грушевського, Христі Алчевської, Г. Косинки, від АН України, видавництв Харкова і Києва, діячів української культури в еміграції – Софії Русової, В. Кушніра та ін. Ряд привітань в умовах румунської цензури не могли бути надруковані повністю. Альманах розкривав всеукраїнське значення творчості О. Кобилянської, її важливу роль в історії української літератури.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/140 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/140 |
Дата онлайнової публікації | 2023-11-24 |
Наукове товариство імені Шевченка
Привіт Іванови Франкови в сороклїтє його письменської працї 1874-1914: Літературно-науковий збірник
Львів
Authors and responsible:
Наукове товариство імені Шевченка
Привіт Іванови Франкови в сороклїтє його письменської працї 1874-1914: Літературно-науковий збірник
/ Львів : З друк. Наук. Т-ва ім. Шевченка, 1916. - 332 с.
Authors and responsible:
Наукове товариство імені Шевченка
Amount: 12 мб
Представлений літературно-науковий збірник готувався до 40-річчя літературної діяльності Івана Франка і мав складатися із п’яти частин. Однак через війну та знищення друкарні він вийшов друком у 1916 році і присвячений світлій пам’яті Івана Франка (1856–1916). У виданні представлено дві готові на той час частини – літературну і наукову. Вміщено прозові і поетичні твори, спогади про Івана Франка, уривки літературних творів, етнографічні розвідки, наукові статті про історію та культуру, мову та літературу, а також про народ України.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/124 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/124 |
Дата онлайнової публікації | 2022-06-22 |
Липинський, Вячеслав Казимирович
Релігія і церква в історії України : (передрук ст. з "Америки")
Philadelphia
Authors and responsible:
Липинський, Вячеслав Казимирович
Релігія і церква в історії України : (передрук ст. з "Америки")
/ Вячеслав Липинський. - Philadelphia, Pa : З друк. "Америки", 1925. - 111 с. - (Народна бібліотека "Америки" ; ч. 17).
Authors and responsible:
Липинський, Вячеслав Казимирович
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/109 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/109 |
Дата онлайнової публікації | 2022-05-20 |
Лотоцький, Олександр
Симон Петлюра як політик і державний муж
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Authors and responsible:
Лотоцький, Олександр
Симон Петлюра як політик і державний муж
/ Олександер Лотоцький. - [3-тє скороч. вид. / зладив М. Добрянський]. - Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna, 1951. - 77 с.
Authors and responsible:
Лотоцький, Олександр
Amount: 12 мб
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/159 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/159 |
Дата онлайнової публікації | 2024-04-16 |
Вовк, Федір Кіндратович.
Студії з української етнографії та антропології
Прага
Authors and responsible:
Вовк, Федір Кіндратович.
Студії з української етнографії та антропології
/ Хведір Вовк. - Прага : Український Громададський Видавничий фонд, [1928] (Друк. "Легіографія"). - 354 с. : іл., 22 л. іл.
Authors and responsible:
Вовк, Федір Кіндратович.
Amount: 12 мб
Антрополог, етнограф, археолог, літературний критик Х. К. Вовк (1847-1918) у світі наукових досліджень розвінчував вигадки російських імперських учених, котрі вважали Україну всього лиш "югом России". Він переконливо доводить, що український народ усіма своїми особливостями відмінний від сусідніх і становить собою окрему, неповторну антропологічну та етнографічну цілість.
Книгу складають класичні праці видатного українського етнографа та антрополога Федора Кіндратовича Вовка: «Антропологічні особливості українського народу» (1916), «Етнографічні особливості українського народу» (1916), «Шлюбний ритуал і обряди на Україні» (1890), «Сани в похоронному ритуалі на Україні» (1896). Будучи представником французької антропологічної школи Федір Кіндратович використав новітню методологію досліджень і на свій час написав чи не перше комплексне дослідження з етнографії українців. Особливості землеробської культури, ведення господарства, одяг, житло, звичаї, обряди та вірування українців – неповний перелік тем, які Ви знайдете у виданні. Окрему, надзвичайно цікаву, працю Федір Вовк присвятив шлюбному ритуалу, детально аналізуючи всі етапи українського весілля.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/123 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/123 |
Дата онлайнової публікації | 2022-06-22 |
Жуковський, Аркадій Іларіонович
Сучасний стан релігії й церкви під Совєтами, зокрема в УССР
Мюнхен, Рим, Париж
Authors and responsible:
Жуковський, Аркадій Іларіонович
Сучасний стан релігії й церкви під Совєтами, зокрема в УССР
/ Аркадій Жуковський. - Мюнхен ; Рим ; Париж : [б. в.], 1966. - 39-64 с.
Authors and responsible:
Жуковський, Аркадій Іларіонович
Amount: 12 мб
Відбитка зі збірника "Релігія в житті українського народу", виданого в "Записках НТШ", т. 181.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/47 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/47 |
Дата онлайнової публікації | 2021-12-16 |
Василь Сімович
Тарас Шевченко: його життя та творчість
Львів
Authors and responsible:
Василь Сімович ;
Тарас Шевченко: його життя та творчість
/ Василь Сімович. - 3-е допов. вид. - Львів : Укр. вид-во , 1941. - 88 с. : іл.
Authors and responsible:
Василь Сімович ;
Amount: 12 мб
Автор розглядає Тараса Шевченка як народного поета та національного героя, аналізує його творчу спадщину.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/148 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/148 |
Дата онлайнової публікації | 2024-02-01 |
Андрієвський, Віктор Никанорович
Три громади: спогади з 1885-1917 рр. Т. 2
Львів
Authors and responsible:
Андрієвський, Віктор Никанорович
Три громади: спогади з 1885-1917 рр. Т. 2
/ Віктор Андрієвський. - Львів : Іван Тиктор, 1938. - 128 с. - (Українська бібліотека ; ч. 62)
Authors and responsible:
Андрієвський, Віктор Никанорович
Amount: 12 мб
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/119 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/119 |
Дата онлайнової публікації | 2022-06-10 |
Об'єкт - вихідний об'єкт, який описується метаданими.
Це може бути або фізичний об'єкт – оригінал (річ, картина, книга тощо) або цифровий.
Для цифрових музейних колекцій це – оцифрований предмет з музейного фонду, предмет з фонду іншого зібрання,
отриманий до певної експозиції, а також оцифрований оригінал або цифровий ресурс, доступний у глобальній мережі.
Примітка. Правові аспекти розміщення об'єкту у цифровій колекції фіксуються у відповідних метаданих.
Оригінал – це фізичний предмет або аудіовізуальний ресурс, якій є оцифрованим для репрезентації у цифрових колекціях як окремий об'єкт.
Ресурс (веб ресурс) – це цифрова онлайнова репрезентація (подання) оригіналу як об'єкту цифрової колекції. Це комплекс інформаційних матеріалів, медіа типів ресурсів, метаданих та додаткової інформації, що стосується певного об'єкту цифрової колекції, має ідентичність, включаючи унікальну адресу ресурсу (URL) і доступний для використання у мережі.
Медіа типи – типи даних, які надаються через мережу Інтернет з застосуванням стандартів MIME і позначаються встановленими розширеннями файлів.