"Вільгельм Телль" - п'єса німецького поета, філософа і драматурга Фрідриха Шиллера, драматична вистава у п'яти діях, написана у період з 1803 по 1804 роки. П'єсу було вперше поставлено на сцені у німецькому місті Веймарі у березні 1804 року. Це останній закінчений твір Ф. Шиллера. У творі йдеться про легендарного народного героя Швейцарії кінця XIII - початку XIV століття Вільгельма Телле - вправного лучника, борця за незалежність своєї країни від імперії Габсбургів (Австрії та Священної Римської імперії). Лейтмотив п'єси - свободолюбство, потріотичне натхнення і народна боротьба з чужоземним тираном.
1908
Author: Шіллер, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-15
Фрідріх Шиллер - німецький поет, філософ, професор історії, теоретик мистецтва і драматург, представник напрямів "Буря і натиск" і романтизму в літературі, автор "Оди радості", змінена версія якої стала текстом гімну Європейського Союзу. За фахом спочатку військовий лікар. Увійшов в історію світової літератури як палкий захисник людської особистості.
"Пісня про дзвін" - це гімн праці людини, уславлення її сили, розуму та сили її рук. Мова Шиллера звучить тут, як у проповідника, повчально. Він прагнув, щоб все було засновано на розумному порядку, щоб людина безнастанною працею завжди досягала свого щастя. У цьому вірші позначився і шіллерівський страх революційних потрясінь. Для поета мир та злагода важливіші за соціальну боротьбу.
1938
Author: Шіллєр, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-14
Грицько Чупринки (1879 - 1921) видатний український поет, військовий та політичний діяч, учасник боротьби за народовладдя на теренах Української Республіки, був розстріляний радянською владою у 1921 році.
Чупринка автор збірок лірики: «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган» (1910). «Сон-трава», «Білий гарт» (1911), «Контрасти» (1912), поеми «Лицар-Сам» (1913), а також літературно-критичних статей та рецензій.
Григорій Чупринка тяжів до авангардизму, був добре обізнаний з російським символізмом. Поезії перших років творчості позначені перевагою традиційних громадських мотивів. Опісля в нього були помітні зацікавлення модернізмом з мотивами «безутішної самоти». А з початком революції 1917 року в його творчості знову стали переважати громадські настрої. Особливу увагу в поезії Чупринки привертають ритміка та звукопис.
1910
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-08-12
Видання 1898 року містить твір видатного українського письменняка Івана Петровича Котляревського "Наталка Полтавка".
1898
Author: Котляревський, Іван
Опубліковано: 2024-08-09
Іван Петрович Котляре́вський (1769 - 1838 — український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч. Його поема "Енеїда" (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси "Наталка-Полтавка" і "Москаль-чарівник" написані на основі живого усного мовлення народу. Вони започаткували новий етап формування літературної мови. Надрукована книга в м. Київ, видавництвом “ВІК” в 1918 році, який є періодом УНР (Української Народної республіки). Оригінальні твори І. Котляревського друкувалися "малороссійською мовою", в цьому виданні всі твори були вперше видані українською мовою, що робить його унікальним. Тираж книги не вказаний.
1918
Author: Котляревський, Іван Петрович
Опубліковано: 2024-08-07
Видання містить поезії видатного буковинського письменника Ю.А. Федьковича за період з 1859 по 1887 роки.
1914: T. 1
Author: Федькович, Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-26
Видання містить поему Ю. Федьковича "Новобранчик", присвячену гіркій долі молодого солдата.
1903: Число 6. Рік І.
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-07-26
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлений том третій друга частина зредагований Др. Іваном Франком, передмова також належить перу І. Франка. Видання присвячене таким драматичним творам "Гамлєт", "Макбет", "Мазепа".
1902: Т. 3. Ч. 2. Драматичні переклади Осипа Юрія Федьковича
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-25
Із творчістюталановитого українського поета Грицька Чупринки (1879 - 1921) сучасні читачі майже незнайомі. Після трагічної загибелі його твори було вилучено з історії української літератури. Він не був першим з модерністів, але зумів зробити вагомий внесок у осучаснення української поезії, зробити її надзвичайно ліричною.
1914
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-07-16
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина А третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Так вам треба", "Довбуш" (перша редакція), "Довбуш" (друга редакція), "Довбуш" (третя редакція), "Як козакам роги виправляють".
1906: Т. 3. Ч. 1 А.
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-12
Федькович Осип Юрій (1834-1888) - український письменник-романтик, передвісник українського національного відродження Буковини. Автор поетичних творів, оповідань, повістей, поем, драматичних творів. Найповніше зібрання творів Ю. Федьковича було надруковано в 4 томах (6 книгах) у Львові заходами Наукового товариства ім. Шевченка, почесним членом якого він був. Представлений четвертий том з передмовою О. Маковея. Видання присвячене переписці Ю. Федьковича за період із 1558 по 1887 роки.
1910
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-08
До видання ввійшли найкращі короткі оповідання письменника: «Опришок», Таліянка», «Сафат Зінич» та «Побратим». Вміщено біографічну довідку та портрет Юрія Федьковича.
1910
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-06-13
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Хмельницький" (перша редакція), "Хмельницький" (третя редакція та відривки й варіянти другої редакції), "Dowbusch oder der Sonnentopor und das Zauberreuz", "Bunenweisungen"/
1918: Т. ІІІ, перша часть Б
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-06-07
Видання "На Черемоші. Історія гуцула" міститить вірші Ю. Федьковича німецькою мовою.
1882
Author: Fedkowicz, Josif
Опубліковано: 2024-06-03
У книжці автор Є. Паунель аналізує буковинські акварелі художника Франца Яшке.
1934
Author: Păunel, Eugen I.
Опубліковано: 2024-05-31
У даному виданні представлено оповідання видатного українського прозаїка, драматурга та громадського діяча Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченко) "Лови".
1901
Author: Мирний, Панас
Опубліковано: 2024-05-30
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Author: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Author: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
У даній книзі досліджено внесок Маркіяна Шашкевича у становлення літератури народною мовою та національне відродження на Галичині, а також його діяльність як автора літературних та публіцистичних творів та видавця перших літературних збірок. Проаналізовано його активну участь в "азбучній війні".
1963
Author: Луців, Лука
Опубліковано: 2024-05-22
Книга «Українська мова в Совєтській Україні: матеріяли й завваги» - це унікальне раритетне видання, яке було видане за життя автора в середині 20 століття. Автор книги Смаль-Стоцький Роман Степанович - видатний український мовознавець, активний політичний діяч, дипломат, доктор філологічних наук, професор Варшавського університету. Його руці належить безліч наукових праць з українського та слов'янського мовознавства. На сторінках книги читач зможе ознайомитись з історією становлення української мови в епоху СРСР. У своїй праці автор детально описує стан української мови в Радянській Україні, спираючись на мовознавчі дослідження виключно українських вчених-філологів. Він наводить приклади гонінь, заборони та утисків свободи слова і думки в профільних виданнях на території України, а також дає оцінку української мови в порівняльному аспекті з іншими (білоруським, татарським і ін. мовами).
1936: Т. XXXIV
Author: Смаль-Стоцький, Роман
Опубліковано: 2024-05-17
Історично-політичні твори видатного італійського політика, дипломата, мислителя, гумніста, поета, драматурга епохи Відродження Нікколо Макіавеллі.
1818
Author: Machiavelli, Niccolo
Опубліковано: 2024-05-02
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Author: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Author: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Ольга Кобилянська (1863—1942) — видатна письменниця-демократка, класик української літератури. Її творча спадщина велика й різноманітна. Повість «Земля» — вершина реалізму письменниці. Цей твір, завдяки своїй великій життєвій правді й високій художності, став одним з найвідоміших в українській літературі. Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю.
1944
Author: Кобилянська, Ольга
Українське державне видавництво
Опубліковано: 2024-04-09
"Вільгельм Телль" - п'єса німецького поета, філософа і драматурга Фрідриха Шиллера, драматична вистава у п'яти діях, написана у період з 1803 по 1804 роки. П'єсу було вперше поставлено на сцені у німецькому місті Веймарі у березні 1804 року. Це останній закінчений твір Ф. Шиллера. У творі йдеться про легендарного народного героя Швейцарії кінця XIII - початку XIV століття Вільгельма Телле - вправного лучника, борця за незалежність своєї країни від імперії Габсбургів (Австрії та Священної Римської імперії). Лейтмотив п'єси - свободолюбство, потріотичне натхнення і народна боротьба з чужоземним тираном.
1908
Author: Шіллер, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-15
Фрідріх Шиллер - німецький поет, філософ, професор історії, теоретик мистецтва і драматург, представник напрямів "Буря і натиск" і романтизму в літературі, автор "Оди радості", змінена версія якої стала текстом гімну Європейського Союзу. За фахом спочатку військовий лікар. Увійшов в історію світової літератури як палкий захисник людської особистості.
"Пісня про дзвін" - це гімн праці людини, уславлення її сили, розуму та сили її рук. Мова Шиллера звучить тут, як у проповідника, повчально. Він прагнув, щоб все було засновано на розумному порядку, щоб людина безнастанною працею завжди досягала свого щастя. У цьому вірші позначився і шіллерівський страх революційних потрясінь. Для поета мир та злагода важливіші за соціальну боротьбу.
1938
Author: Шіллєр, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-14
Грицько Чупринки (1879 - 1921) видатний український поет, військовий та політичний діяч, учасник боротьби за народовладдя на теренах Української Республіки, був розстріляний радянською владою у 1921 році.
Чупринка автор збірок лірики: «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган» (1910). «Сон-трава», «Білий гарт» (1911), «Контрасти» (1912), поеми «Лицар-Сам» (1913), а також літературно-критичних статей та рецензій.
Григорій Чупринка тяжів до авангардизму, був добре обізнаний з російським символізмом. Поезії перших років творчості позначені перевагою традиційних громадських мотивів. Опісля в нього були помітні зацікавлення модернізмом з мотивами «безутішної самоти». А з початком революції 1917 року в його творчості знову стали переважати громадські настрої. Особливу увагу в поезії Чупринки привертають ритміка та звукопис.
1910
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-08-12
Видання 1898 року містить твір видатного українського письменняка Івана Петровича Котляревського "Наталка Полтавка".
1898
Author: Котляревський, Іван
Опубліковано: 2024-08-09
Іван Петрович Котляре́вський (1769 - 1838 — український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч. Його поема "Енеїда" (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси "Наталка-Полтавка" і "Москаль-чарівник" написані на основі живого усного мовлення народу. Вони започаткували новий етап формування літературної мови. Надрукована книга в м. Київ, видавництвом “ВІК” в 1918 році, який є періодом УНР (Української Народної республіки). Оригінальні твори І. Котляревського друкувалися "малороссійською мовою", в цьому виданні всі твори були вперше видані українською мовою, що робить його унікальним. Тираж книги не вказаний.
1918
Author: Котляревський, Іван Петрович
Опубліковано: 2024-08-07
Видання містить поезії видатного буковинського письменника Ю.А. Федьковича за період з 1859 по 1887 роки.
1914: T. 1
Author: Федькович, Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-26
Видання містить поему Ю. Федьковича "Новобранчик", присвячену гіркій долі молодого солдата.
1903: Число 6. Рік І.
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-07-26
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлений том третій друга частина зредагований Др. Іваном Франком, передмова також належить перу І. Франка. Видання присвячене таким драматичним творам "Гамлєт", "Макбет", "Мазепа".
1902: Т. 3. Ч. 2. Драматичні переклади Осипа Юрія Федьковича
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-25
Із творчістюталановитого українського поета Грицька Чупринки (1879 - 1921) сучасні читачі майже незнайомі. Після трагічної загибелі його твори було вилучено з історії української літератури. Він не був першим з модерністів, але зумів зробити вагомий внесок у осучаснення української поезії, зробити її надзвичайно ліричною.
1914
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-07-16
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина А третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Так вам треба", "Довбуш" (перша редакція), "Довбуш" (друга редакція), "Довбуш" (третя редакція), "Як козакам роги виправляють".
1906: Т. 3. Ч. 1 А.
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-12
Федькович Осип Юрій (1834-1888) - український письменник-романтик, передвісник українського національного відродження Буковини. Автор поетичних творів, оповідань, повістей, поем, драматичних творів. Найповніше зібрання творів Ю. Федьковича було надруковано в 4 томах (6 книгах) у Львові заходами Наукового товариства ім. Шевченка, почесним членом якого він був. Представлений четвертий том з передмовою О. Маковея. Видання присвячене переписці Ю. Федьковича за період із 1558 по 1887 роки.
1910
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-08
До видання ввійшли найкращі короткі оповідання письменника: «Опришок», Таліянка», «Сафат Зінич» та «Побратим». Вміщено біографічну довідку та портрет Юрія Федьковича.
1910
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-06-13
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Хмельницький" (перша редакція), "Хмельницький" (третя редакція та відривки й варіянти другої редакції), "Dowbusch oder der Sonnentopor und das Zauberreuz", "Bunenweisungen"/
1918: Т. ІІІ, перша часть Б
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-06-07
Видання "На Черемоші. Історія гуцула" міститить вірші Ю. Федьковича німецькою мовою.
1882
Author: Fedkowicz, Josif
Опубліковано: 2024-06-03
У книжці автор Є. Паунель аналізує буковинські акварелі художника Франца Яшке.
1934
Author: Păunel, Eugen I.
Опубліковано: 2024-05-31
У даному виданні представлено оповідання видатного українського прозаїка, драматурга та громадського діяча Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченко) "Лови".
1901
Author: Мирний, Панас
Опубліковано: 2024-05-30
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Author: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Author: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
У даній книзі досліджено внесок Маркіяна Шашкевича у становлення літератури народною мовою та національне відродження на Галичині, а також його діяльність як автора літературних та публіцистичних творів та видавця перших літературних збірок. Проаналізовано його активну участь в "азбучній війні".
1963
Author: Луців, Лука
Опубліковано: 2024-05-22
Книга «Українська мова в Совєтській Україні: матеріяли й завваги» - це унікальне раритетне видання, яке було видане за життя автора в середині 20 століття. Автор книги Смаль-Стоцький Роман Степанович - видатний український мовознавець, активний політичний діяч, дипломат, доктор філологічних наук, професор Варшавського університету. Його руці належить безліч наукових праць з українського та слов'янського мовознавства. На сторінках книги читач зможе ознайомитись з історією становлення української мови в епоху СРСР. У своїй праці автор детально описує стан української мови в Радянській Україні, спираючись на мовознавчі дослідження виключно українських вчених-філологів. Він наводить приклади гонінь, заборони та утисків свободи слова і думки в профільних виданнях на території України, а також дає оцінку української мови в порівняльному аспекті з іншими (білоруським, татарським і ін. мовами).
1936: Т. XXXIV
Author: Смаль-Стоцький, Роман
Опубліковано: 2024-05-17
Історично-політичні твори видатного італійського політика, дипломата, мислителя, гумніста, поета, драматурга епохи Відродження Нікколо Макіавеллі.
1818
Author: Machiavelli, Niccolo
Опубліковано: 2024-05-02
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Author: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Author: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Ольга Кобилянська (1863—1942) — видатна письменниця-демократка, класик української літератури. Її творча спадщина велика й різноманітна. Повість «Земля» — вершина реалізму письменниці. Цей твір, завдяки своїй великій життєвій правді й високій художності, став одним з найвідоміших в українській літературі. Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю.
1944
Author: Кобилянська, Ольга
Українське державне видавництво
Опубліковано: 2024-04-09
"Вільгельм Телль" - п'єса німецького поета, філософа і драматурга Фрідриха Шиллера, драматична вистава у п'яти діях, написана у період з 1803 по 1804 роки. П'єсу було вперше поставлено на сцені у німецькому місті Веймарі у березні 1804 року. Це останній закінчений твір Ф. Шиллера. У творі йдеться про легендарного народного героя Швейцарії кінця XIII - початку XIV століття Вільгельма Телле - вправного лучника, борця за незалежність своєї країни від імперії Габсбургів (Австрії та Священної Римської імперії). Лейтмотив п'єси - свободолюбство, потріотичне натхнення і народна боротьба з чужоземним тираном.
1908
Author: Шіллер, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-15
Фрідріх Шиллер - німецький поет, філософ, професор історії, теоретик мистецтва і драматург, представник напрямів "Буря і натиск" і романтизму в літературі, автор "Оди радості", змінена версія якої стала текстом гімну Європейського Союзу. За фахом спочатку військовий лікар. Увійшов в історію світової літератури як палкий захисник людської особистості.
"Пісня про дзвін" - це гімн праці людини, уславлення її сили, розуму та сили її рук. Мова Шиллера звучить тут, як у проповідника, повчально. Він прагнув, щоб все було засновано на розумному порядку, щоб людина безнастанною працею завжди досягала свого щастя. У цьому вірші позначився і шіллерівський страх революційних потрясінь. Для поета мир та злагода важливіші за соціальну боротьбу.
1938
Author: Шіллєр, Фрідріх
Опубліковано: 2024-08-14
Грицько Чупринки (1879 - 1921) видатний український поет, військовий та політичний діяч, учасник боротьби за народовладдя на теренах Української Республіки, був розстріляний радянською владою у 1921 році.
Чупринка автор збірок лірики: «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган» (1910). «Сон-трава», «Білий гарт» (1911), «Контрасти» (1912), поеми «Лицар-Сам» (1913), а також літературно-критичних статей та рецензій.
Григорій Чупринка тяжів до авангардизму, був добре обізнаний з російським символізмом. Поезії перших років творчості позначені перевагою традиційних громадських мотивів. Опісля в нього були помітні зацікавлення модернізмом з мотивами «безутішної самоти». А з початком революції 1917 року в його творчості знову стали переважати громадські настрої. Особливу увагу в поезії Чупринки привертають ритміка та звукопис.
1910
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-08-12
Видання 1898 року містить твір видатного українського письменняка Івана Петровича Котляревського "Наталка Полтавка".
1898
Author: Котляревський, Іван
Опубліковано: 2024-08-09
Іван Петрович Котляре́вський (1769 - 1838 — український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч. Його поема "Енеїда" (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси "Наталка-Полтавка" і "Москаль-чарівник" написані на основі живого усного мовлення народу. Вони започаткували новий етап формування літературної мови. Надрукована книга в м. Київ, видавництвом “ВІК” в 1918 році, який є періодом УНР (Української Народної республіки). Оригінальні твори І. Котляревського друкувалися "малороссійською мовою", в цьому виданні всі твори були вперше видані українською мовою, що робить його унікальним. Тираж книги не вказаний.
1918
Author: Котляревський, Іван Петрович
Опубліковано: 2024-08-07
Видання містить поезії видатного буковинського письменника Ю.А. Федьковича за період з 1859 по 1887 роки.
1914: T. 1
Author: Федькович, Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-26
Видання містить поему Ю. Федьковича "Новобранчик", присвячену гіркій долі молодого солдата.
1903: Число 6. Рік І.
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-07-26
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлений том третій друга частина зредагований Др. Іваном Франком, передмова також належить перу І. Франка. Видання присвячене таким драматичним творам "Гамлєт", "Макбет", "Мазепа".
1902: Т. 3. Ч. 2. Драматичні переклади Осипа Юрія Федьковича
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-25
Із творчістюталановитого українського поета Грицька Чупринки (1879 - 1921) сучасні читачі майже незнайомі. Після трагічної загибелі його твори було вилучено з історії української літератури. Він не був першим з модерністів, але зумів зробити вагомий внесок у осучаснення української поезії, зробити її надзвичайно ліричною.
1914
Author: Чупринка, Грицько
Опубліковано: 2024-07-16
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина А третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Так вам треба", "Довбуш" (перша редакція), "Довбуш" (друга редакція), "Довбуш" (третя редакція), "Як козакам роги виправляють".
1906: Т. 3. Ч. 1 А.
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-12
Федькович Осип Юрій (1834-1888) - український письменник-романтик, передвісник українського національного відродження Буковини. Автор поетичних творів, оповідань, повістей, поем, драматичних творів. Найповніше зібрання творів Ю. Федьковича було надруковано в 4 томах (6 книгах) у Львові заходами Наукового товариства ім. Шевченка, почесним членом якого він був. Представлений четвертий том з передмовою О. Маковея. Видання присвячене переписці Ю. Федьковича за період із 1558 по 1887 роки.
1910
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-07-08
До видання ввійшли найкращі короткі оповідання письменника: «Опришок», Таліянка», «Сафат Зінич» та «Побратим». Вміщено біографічну довідку та портрет Юрія Федьковича.
1910
Author: Федькович, Юрій
Опубліковано: 2024-06-13
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Хмельницький" (перша редакція), "Хмельницький" (третя редакція та відривки й варіянти другої редакції), "Dowbusch oder der Sonnentopor und das Zauberreuz", "Bunenweisungen"/
1918: Т. ІІІ, перша часть Б
Author: Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Опубліковано: 2024-06-07
Видання "На Черемоші. Історія гуцула" міститить вірші Ю. Федьковича німецькою мовою.
1882
Author: Fedkowicz, Josif
Опубліковано: 2024-06-03
У книжці автор Є. Паунель аналізує буковинські акварелі художника Франца Яшке.
1934
Author: Păunel, Eugen I.
Опубліковано: 2024-05-31
У даному виданні представлено оповідання видатного українського прозаїка, драматурга та громадського діяча Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченко) "Лови".
1901
Author: Мирний, Панас
Опубліковано: 2024-05-30
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
1940
Author: Panciuc, Elpidefor
Опубліковано: 2024-05-28
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
1882
Author: Куліш, Пантелеймон
Опубліковано: 2024-05-27
У даній книзі досліджено внесок Маркіяна Шашкевича у становлення літератури народною мовою та національне відродження на Галичині, а також його діяльність як автора літературних та публіцистичних творів та видавця перших літературних збірок. Проаналізовано його активну участь в "азбучній війні".
1963
Author: Луців, Лука
Опубліковано: 2024-05-22
Книга «Українська мова в Совєтській Україні: матеріяли й завваги» - це унікальне раритетне видання, яке було видане за життя автора в середині 20 століття. Автор книги Смаль-Стоцький Роман Степанович - видатний український мовознавець, активний політичний діяч, дипломат, доктор філологічних наук, професор Варшавського університету. Його руці належить безліч наукових праць з українського та слов'янського мовознавства. На сторінках книги читач зможе ознайомитись з історією становлення української мови в епоху СРСР. У своїй праці автор детально описує стан української мови в Радянській Україні, спираючись на мовознавчі дослідження виключно українських вчених-філологів. Він наводить приклади гонінь, заборони та утисків свободи слова і думки в профільних виданнях на території України, а також дає оцінку української мови в порівняльному аспекті з іншими (білоруським, татарським і ін. мовами).
1936: Т. XXXIV
Author: Смаль-Стоцький, Роман
Опубліковано: 2024-05-17
Історично-політичні твори видатного італійського політика, дипломата, мислителя, гумніста, поета, драматурга епохи Відродження Нікколо Макіавеллі.
1818
Author: Machiavelli, Niccolo
Опубліковано: 2024-05-02
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
1951
Author: Лотоцький, Олександр
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Опубліковано: 2024-04-16
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
1949: Збірник І. - Ч. 1
Author: Крупницький, Борис Дмитрович
Опубліковано: 2024-04-10
Ольга Кобилянська (1863—1942) — видатна письменниця-демократка, класик української літератури. Її творча спадщина велика й різноманітна. Повість «Земля» — вершина реалізму письменниці. Цей твір, завдяки своїй великій життєвій правді й високій художності, став одним з найвідоміших в українській літературі. Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю.
1944
Author: Кобилянська, Ольга
Українське державне видавництво
Опубліковано: 2024-04-09
Шіллер, Фрідріх
Вільгельм Телль
Київ
Authors and responsible:
Шіллер, Фрідріх
Вільгельм Телль
/ драма на 5 дій / Фрідріх Шіллєр; з нім. мови пер. Б. Грінченко. - У Київі : З друк. 1-ої Київ. друкар спілки, 1908. - 111 с.
Authors and responsible:
Шіллер, Фрідріх
Amount: 12 мб
"Вільгельм Телль" - п'єса німецького поета, філософа і драматурга Фрідриха Шиллера, драматична вистава у п'яти діях, написана у період з 1803 по 1804 роки. П'єсу було вперше поставлено на сцені у німецькому місті Веймарі у березні 1804 року. Це останній закінчений твір Ф. Шиллера. У творі йдеться про легендарного народного героя Швейцарії кінця XIII - початку XIV століття Вільгельма Телле - вправного лучника, борця за незалежність своєї країни від імперії Габсбургів (Австрії та Священної Римської імперії). Лейтмотив п'єси - свободолюбство, потріотичне натхнення і народна боротьба з чужоземним тираном.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/181 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/181 |
Дата онлайнової публікації | 2024-08-15 |
Шіллєр, Фрідріх
Пісня про дзвона
Чернауц
Authors and responsible:
Шіллєр, Фрідріх
Пісня про дзвона
/ Фрідрих Шіллєр. - Чернауц : Накл. Т-ва "Мироносиці", 1938 (Tip. "Ceas", E. Turuschanko). - 16 с.
Authors and responsible:
Шіллєр, Фрідріх
Amount: 12 мб
Фрідріх Шиллер - німецький поет, філософ, професор історії, теоретик мистецтва і драматург, представник напрямів "Буря і натиск" і романтизму в літературі, автор "Оди радості", змінена версія якої стала текстом гімну Європейського Союзу. За фахом спочатку військовий лікар. Увійшов в історію світової літератури як палкий захисник людської особистості.
"Пісня про дзвін" - це гімн праці людини, уславлення її сили, розуму та сили її рук. Мова Шиллера звучить тут, як у проповідника, повчально. Він прагнув, щоб все було засновано на розумному порядку, щоб людина безнастанною працею завжди досягала свого щастя. У цьому вірші позначився і шіллерівський страх революційних потрясінь. Для поета мир та злагода важливіші за соціальну боротьбу.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/180 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/180 |
Дата онлайнової публікації | 2024-08-14 |
Чупринка, Грицько
Ураган
Київ
Authors and responsible:
Чупринка, Грицько
Ураган
/ Грицько Чупринка. - Київ : Українське видавництво "Ранок", 1910. - 32 с.
Authors and responsible:
Чупринка, Грицько
Amount: 12 мб
Грицько Чупринки (1879 - 1921) видатний український поет, військовий та політичний діяч, учасник боротьби за народовладдя на теренах Української Республіки, був розстріляний радянською владою у 1921 році.
Чупринка автор збірок лірики: «Огнецвіт», «Метеор», «Ураган» (1910). «Сон-трава», «Білий гарт» (1911), «Контрасти» (1912), поеми «Лицар-Сам» (1913), а також літературно-критичних статей та рецензій.
Григорій Чупринка тяжів до авангардизму, був добре обізнаний з російським символізмом. Поезії перших років творчості позначені перевагою традиційних громадських мотивів. Опісля в нього були помітні зацікавлення модернізмом з мотивами «безутішної самоти». А з початком революції 1917 року в його творчості знову стали переважати громадські настрої. Особливу увагу в поезії Чупринки привертають ритміка та звукопис.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/179 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/179 |
Дата онлайнової публікації | 2024-08-12 |
Котляревський, Іван
Наталка Полтавка
Львів
Authors and responsible:
Котляревський, Іван
Наталка Полтавка
/ Івана Котляревского. - Ювіл. вид. в 100-літні роковини відродженя укр.-рус. літ. - Львів : Друк. Наук. т-ва ім. Шевченка, 1898. - 48 с.
Authors and responsible:
Котляревський, Іван
Amount: 12 мб
Видання 1898 року містить твір видатного українського письменняка Івана Петровича Котляревського "Наталка Полтавка".
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/178 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/178 |
Дата онлайнової публікації | 2024-08-09 |
Котляревський, Іван Петрович
Твори Івана Котляревського
Київ
Authors and responsible:
Котляревський, Іван Петрович
Твори Івана Котляревського
/ під ред. з перед. словом та прим. Сергія Єфремова ; з портр. автора, іл. В. Корнієнка, академика Позена, заставками Ів. Бурячка та иншими малюнками. - Вид. 2-ге. - Київ : Вік, 1918. - 172 с.
Authors and responsible:
Котляревський, Іван Петрович
Amount: 12 мб
Іван Петрович Котляре́вський (1769 - 1838 — український письменник, військовий, класик нової української літератури, громадський діяч. Його поема "Енеїда" (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою. Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси "Наталка-Полтавка" і "Москаль-чарівник" написані на основі живого усного мовлення народу. Вони започаткували новий етап формування літературної мови. Надрукована книга в м. Київ, видавництвом “ВІК” в 1918 році, який є періодом УНР (Української Народної республіки). Оригінальні твори І. Котляревського друкувалися "малороссійською мовою", в цьому виданні всі твори були вперше видані українською мовою, що робить його унікальним. Тираж книги не вказаний.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/177 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/177 |
Дата онлайнової публікації | 2024-08-07 |
Федькович, Юрій Адальбертович
Твори Йосифа Юрія Федьковича
Львів
Authors and responsible:
Федькович, Юрій Адальбертович
Твори Йосифа Юрія Федьковича
/ [післям.: Ю. Романчук]. - У Львові : Накладом Т-ва "Просьвіта", 1914 (З друк. Наук. т-ва ім. Шевченка). - 511 с.
1914 : T. 1
Authors and responsible:
Федькович, Юрій Адальбертович
Amount: 12 мб
Видання містить поезії видатного буковинського письменника Ю.А. Федьковича за період з 1859 по 1887 роки.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/175 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/175 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-26 |
Федькович, Юрій
Новобранчик: поема Юрия Федьковича
Чернівці
Authors and responsible:
Федькович, Юрій
Новобранчик: поема Юрия Федьковича
/ Ю. А. Федькович. - Чернвцї : З друк. Ізідора Віґлєра, 1903. - 16 с. - (Наука і розвага. Народна бібліотека ; число 6. Рік 1).
1903 : Число 6. Рік І.
Authors and responsible:
Федькович, Юрій
Amount: 12 мб
Видання містить поему Ю. Федьковича "Новобранчик", присвячену гіркій долі молодого солдата.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/176 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/176 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-26 |
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
Львів
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
/ з автографів у-перве видав [та авт. передм.] др. Іван Франко. - 1-ше пов. і критич. вид. - У Львові : НТШ, 1902. - XIII, 532 с. - (Українсько-руська біблїотека / Філол. секція Наук. т-ва ім. Шевченка ; т. 4). - Назва в сучас. правописі : Писання Осипа Юрія Федьковича.
1902 : Т. 3. Ч. 2. Драматичні переклади Осипа Юрія Федьковича
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Amount: 12 мб
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлений том третій друга частина зредагований Др. Іваном Франком, передмова також належить перу І. Франка. Видання присвячене таким драматичним творам "Гамлєт", "Макбет", "Мазепа".
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/174 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/174 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-25 |
Чупринка, Грицько
Сон-Трава
Київ
Authors and responsible:
Чупринка, Грицько
Сон-Трава
/ Грицько Чупринка. - 2-ге вид. - Київ : Українське видавництво "Ранок", 1914. - 31 с.
Authors and responsible:
Чупринка, Грицько
Amount: 12 мб
Із творчістюталановитого українського поета Грицька Чупринки (1879 - 1921) сучасні читачі майже незнайомі. Після трагічної загибелі його твори було вилучено з історії української літератури. Він не був першим з модерністів, але зумів зробити вагомий внесок у осучаснення української поезії, зробити її надзвичайно ліричною.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/172 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/172 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-15 |
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
Львів
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
/ з передруків і автоґрафів видав др. Олександер Колесса. - 1-ше пов. і крит. вид. - Львів : З друк. НТШ під зарядом К. Беднарского, 1906. - XVII, [3], 453 с. : 1 арк. портр., 1 арк. факс., вкл. л. - (Українсько-руська бібліотека / Філол. секція Наук. т-ва ім. Шевченка ; т. 3).
1906 : Т. 3. Ч. 1 А.
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Amount: 12 мб
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина А третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Так вам треба", "Довбуш" (перша редакція), "Довбуш" (друга редакція), "Довбуш" (третя редакція), "Як козакам роги виправляють".
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/171 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/171 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-12 |
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
Львів
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
/ З передруків і автоґрафів зібрав, упорядкував і пояснив Др. Осип Маковей. - 1-ше пов. і критич. вид. - У Львові : З друк. НТШ під зарядом К. Беднарського, 1910. - XII, 653 с. - (Українсько-руська біблїотека / Видає філол. секція НТШ ; т. V.). - Назва в сучас. правописі : Писання Осипа Юрія Федьковича.
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Amount: 12 мб
Федькович Осип Юрій (1834-1888) - український письменник-романтик, передвісник українського національного відродження Буковини. Автор поетичних творів, оповідань, повістей, поем, драматичних творів. Найповніше зібрання творів Ю. Федьковича було надруковано в 4 томах (6 книгах) у Львові заходами Наукового товариства ім. Шевченка, почесним членом якого він був. Представлений четвертий том з передмовою О. Маковея. Видання присвячене переписці Ю. Федьковича за період із 1558 по 1887 роки.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/170 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/170 |
Дата онлайнової публікації | 2024-07-08 |
Федькович, Юрій
Опришок і інші оповіданя Юрія Федьковича
Чернівці
Authors and responsible:
Федькович, Юрій
Опришок і інші оповіданя Юрія Федьковича
/ Ю. А. Федькович. - Чернівцї : З друк. "Рускої Ради" під зарядом Ів. Захарка, 1910. - 33 с.
Authors and responsible:
Федькович, Юрій
Amount: 12 мб
До видання ввійшли найкращі короткі оповідання письменника: «Опришок», Таліянка», «Сафат Зінич» та «Побратим». Вміщено біографічну довідку та портрет Юрія Федьковича.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/169 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/169 |
Дата онлайнової публікації | 2024-06-13 |
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
Львів
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Писаня Осипа Юрія Федьковича
/ Осип Юрій Федькович ; з автоґрафів видав Др. Олександер Колесса. - Львів : З друк. Наук. Тов-ва ім. Шевченка, 1918. - XXI, 625 с. - (Українсько-руська біблїотека / Видає філол. секція НТШ ; т. III.).
1918 : Т. ІІІ, перша часть Б
Authors and responsible:
Федькович, Осип Юрій Адальбертович
Amount: 12 мб
Повне критичне зібрання творів українського письменника Осипа Юрія Федьковича (1834 - 1888) було видано в чотирьох томах (6 книгах) філологічною секцією Наукового товариства імені Шевченка в серії "Українсько-руська бібліотека". Представлена перша частина третього тому зредагована Др. Олександером Колессою. Видання присвячене таким драматичним творам письменника: "Хмельницький" (перша редакція), "Хмельницький" (третя редакція та відривки й варіянти другої редакції), "Dowbusch oder der Sonnentopor und das Zauberreuz", "Bunenweisungen"/
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/168 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/168 |
Дата онлайнової публікації | 2024-06-07 |
Fedkowicz, Josif
Am Tscheremusch. Gedichte eines Huzulen
Czernowitz
Authors and responsible:
Fedkowicz, Josif
Am Tscheremusch. Gedichte eines Huzulen
/ J. Fedkowicz. - Czernowitz : [s. n.], 1882. - 131 S.
Authors and responsible:
Fedkowicz, Josif
Amount: 12 мб
Видання "На Черемоші. Історія гуцула" міститить вірші Ю. Федьковича німецькою мовою.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/167 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/167 |
Дата онлайнової публікації | 2024-06-03 |
Păunel, Eugen I.
Acvarelele bucovinene ale pictorului Franz Iasche, din 1810
Cernăuţi
Authors and responsible:
Păunel, Eugen I.
Acvarelele bucovinene ale pictorului Franz Iasche, din 1810
/ E. I. Păunel. - Cernăuţi : Glasul Bucovinei, 1934. - 419 - 432 p.
Authors and responsible:
Păunel, Eugen I.
Amount: 12 мб
У книжці автор Є. Паунель аналізує буковинські акварелі художника Франца Яшке.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/166 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/166 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-31 |
Мирний, Панас
Лови
Львів
Authors and responsible:
Мирний, Панас
Лови
/ Панас Мирний. - Львів : З друк. Наук. т-ва ім. Шевченка, 1901. - 16 с. - (Літературно-наукова бібліотека / відп. за ред. Володимир Гнатюк ; ч. 4).
Authors and responsible:
Мирний, Панас
Amount: 12 мб
У даному виданні представлено оповідання видатного українського прозаїка, драматурга та громадського діяча Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченко) "Лови".
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/165 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/165 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-30 |
Panciuc, Elpidefor
Beiträge zur Biographie J. Fedkowicz`s mit einer Skizze seiner dichterischen Persönlichkeit
Czernowitz
Authors and responsible:
Panciuc, Elpidefor
Beiträge zur Biographie J. Fedkowicz`s mit einer Skizze seiner dichterischen Persönlichkeit
/ E. Panciuc. - Czernowitz : [s. n.], 1940. - 8 S. + 1 Bild.
Authors and responsible:
Panciuc, Elpidefor
Amount: 12 мб
У книзі Е.Панчук досліджує біографію Ю. Федьковича з точки зору його поетичного доробку.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/164 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/164 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-28 |
Куліш, Пантелеймон
Крашанка русинам и полякам на Великдень 1882 року
Львів
Authors and responsible:
Куліш, Пантелеймон
Крашанка русинам и полякам на Великдень 1882 року
/ П. А. Куліш. - У ві Львові : З друк. т-ва ім. Шевченка під зарядом К. Беднарського, 1882. - 40 с.
Authors and responsible:
Куліш, Пантелеймон
Amount: 12 мб
Це академічне видання маловідомого публіцистичного твору Пантелеймона Куліша «Крашанка полякам і русинам на Великдень 1882 року». Бажаючи налагодити співпрацю між галицькими поляками та русинами (українцями), видатний український письменник вирішив публічно розправитися з багатьма міфами, глибоко вкоріненими в історичній пам’яті обох народів. У «Крашанці» він представив свій погляд на причини цих історичних суперечок, які зародилися часом ще у пізньому середньовіччі та інтерпретація яких у XIX столітті сильно розділяла поляків і русинів. Зокрема, письменник різко розкритикував діяльність козацтва та єзуїтів, а також засуджував дослідників і публіцистів, які поширювали міфологізовану історію та трактували минуле без належної джерельної критики. Публікації передує вступ, у якому пояснено обставини написання «Крашанки», і стаття, що розкриває витки інтелектуального та політичного життя Пантелеймона Куліша, а також вплив на нього поляків і польської культури.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/163 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/163 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-27 |
Луців, Лука
Маркіян Шашкевич: біографія і характеристика творчості з додатком усіх оригінальних творів поета: (у 150-річчя з дня народження)
Нью-Йорк
Authors and responsible:
Луців, Лука
Маркіян Шашкевич: біографія і характеристика творчості з додатком усіх оригінальних творів поета: (у 150-річчя з дня народження)
/ Лука Луців. - Нью-Йорк : Свобода, 1963. - 118 с.
Authors and responsible:
Луців, Лука
Amount: 12 мб
У даній книзі досліджено внесок Маркіяна Шашкевича у становлення літератури народною мовою та національне відродження на Галичині, а також його діяльність як автора літературних та публіцистичних творів та видавця перших літературних збірок. Проаналізовано його активну участь в "азбучній війні".
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/162 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/162 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-22 |
Смаль-Стоцький, Роман
Українська мова в Совєтській Україні: (матеріяли й завваги)
Варшава
Authors and responsible:
Смаль-Стоцький, Роман
Українська мова в Совєтській Україні: (матеріяли й завваги)
/ Роман Смаль-Стоцький. - Варшава : [б. в.], 1936. - 270, [2] с. - (Серія філологічна ; кн.6). - Парал. назва обкл. пол., фр. - Бібліогр. в кінці кн.
1936 : Т. XXXIV
Authors and responsible:
Смаль-Стоцький, Роман
Amount: 12 мб
Книга «Українська мова в Совєтській Україні: матеріяли й завваги» - це унікальне раритетне видання, яке було видане за життя автора в середині 20 століття. Автор книги Смаль-Стоцький Роман Степанович - видатний український мовознавець, активний політичний діяч, дипломат, доктор філологічних наук, професор Варшавського університету. Його руці належить безліч наукових праць з українського та слов'янського мовознавства. На сторінках книги читач зможе ознайомитись з історією становлення української мови в епоху СРСР. У своїй праці автор детально описує стан української мови в Радянській Україні, спираючись на мовознавчі дослідження виключно українських вчених-філологів. Він наводить приклади гонінь, заборони та утисків свободи слова і думки в профільних виданнях на території України, а також дає оцінку української мови в порівняльному аспекті з іншими (білоруським, татарським і ін. мовами).
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/161 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/161 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-17 |
Machiavelli, Niccolo
Opere istoriche e politiche
Filadelfia
Authors and responsible:
Machiavelli, Niccolo
Opere istoriche e politiche
/ di N. Machiavelli. - Filadelfia : Nella St. delle Provincie Unite, 1818. - XII, 389 p.
Authors and responsible:
Machiavelli, Niccolo
Amount: 12 мб
Історично-політичні твори видатного італійського політика, дипломата, мислителя, гумніста, поета, драматурга епохи Відродження Нікколо Макіавеллі.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/160 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/160 |
Дата онлайнової публікації | 2024-05-02 |
Лотоцький, Олександр
Симон Петлюра як політик і державний муж
Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna
Authors and responsible:
Лотоцький, Олександр
Симон Петлюра як політик і державний муж
/ Олександер Лотоцький. - [3-тє скороч. вид. / зладив М. Добрянський]. - Париж ; Лондон : Soborna Ukraïna, 1951. - 77 с.
Authors and responsible:
Лотоцький, Олександр
Amount: 12 мб
Олександер Лотоцький - видатний український діяч дореволюційної доби й довголітній провідник української громади в Петербурзі. Він зібрав з численних матеріалів, промов, документів, статей і листів Симона Петлюри найважніші думки, що з’ясовують його погляди на українські державні справи і визвольну політику. В 10-ті роковини смерті С. Петлюри праця Лотоцького була видана окремою книжкою. Таким чином О. Лотоцький дав українському громадянству живу картину постаті С. Петлюри як політика й державного мужа. З цієї книжки укладачі пропонованого видання передають у великих виїмках ті місця, які найбільш характеристичні для світогляду й політичних поглядів Симона Петлюри.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/159 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/159 |
Дата онлайнової публікації | 2024-04-16 |
Крупницький, Борис Дмитрович
Мазепа в світлі психологічної методи
Авґсбурґ
Authors and responsible:
Крупницький, Борис Дмитрович
Мазепа в світлі психологічної методи
/ Б. Крупницький. - Аугсбург : УВАН, 1949. - 12 с. - (Серія "Українська історія. Мазепа та його доба" / Укр. вільна акад. наук ; зб. 1 ; Ч. 1).
1949 : Збірник І. - Ч. 1
Authors and responsible:
Крупницький, Борис Дмитрович
Amount: 12 мб
Книжка визначного історика, маловідомого на батьківщині, розповідає про життя й діяльність відомого державного діяча, гетьмана Лівобережної України Івана Мазепи. Автор у науковому дослідженні змальовує суспільно-політичне становище тогочасної Козацької держави, взаємини між гетьманом Мазепою, царем Петром I й королем Швеції Карлом XII на тлі напружених подій того часу. Після кожного розділу подано літературні джерела.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/158 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/158 |
Дата онлайнової публікації | 2024-04-10 |
Кобилянська, Ольга
Земля
Українське державне видавництво
Authors and responsible:
Кобилянська, Ольга
Земля
/ Ольга Кобилянська. - [Б. м.] : Укр. держ. вид-во, 1944. - 13-306 с.
Authors and responsible:
Кобилянська, Ольга
Amount: 12 мб
Ольга Кобилянська (1863—1942) — видатна письменниця-демократка, класик української літератури. Її творча спадщина велика й різноманітна. Повість «Земля» — вершина реалізму письменниці. Цей твір, завдяки своїй великій життєвій правді й високій художності, став одним з найвідоміших в українській літературі. Усім своїм єством пов’язаний із землею герой повісті Івоніка Федорчук. Він шанує й береже землю, тяжко працює на ній усе своє життя, плекаючи надію, що вона принесе щастя його синам. Але боротьба за землю, яка роками точилася в його родині, зруйнувала душі рідних людей, призвела до трагедії, до братовбивства. Із втратою сина втрачає Івоніка свої мрії та сподівання, свою віру в землю.
Позначення типу ресурсу | Електронні графічні дані |
Примітки про ресурс | Cистемні вимоги: MS IE 8.0 або вищі; Opera 9.0 або вищі; Mozilla Firefox 3.0 Джерело назви: Назва з екрана |
URL оцифрованого об’єкту | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/visu/157 |
URL сторінки з описом | http://bucovinensia.chnu.edu.ua/documents/157 |
Дата онлайнової публікації | 2024-04-09 |
Об'єкт - вихідний об'єкт, який описується метаданими.
Це може бути або фізичний об'єкт – оригінал (річ, картина, книга тощо) або цифровий.
Для цифрових музейних колекцій це – оцифрований предмет з музейного фонду, предмет з фонду іншого зібрання,
отриманий до певної експозиції, а також оцифрований оригінал або цифровий ресурс, доступний у глобальній мережі.
Примітка. Правові аспекти розміщення об'єкту у цифровій колекції фіксуються у відповідних метаданих.
Оригінал – це фізичний предмет або аудіовізуальний ресурс, якій є оцифрованим для репрезентації у цифрових колекціях як окремий об'єкт.
Ресурс (веб ресурс) – це цифрова онлайнова репрезентація (подання) оригіналу як об'єкту цифрової колекції. Це комплекс інформаційних матеріалів, медіа типів ресурсів, метаданих та додаткової інформації, що стосується певного об'єкту цифрової колекції, має ідентичність, включаючи унікальну адресу ресурсу (URL) і доступний для використання у мережі.
Медіа типи – типи даних, які надаються через мережу Інтернет з застосуванням стандартів MIME і позначаються встановленими розширеннями файлів.